AKNÉ

Kedysi výsada adolescentov, dnes výsada akéhokoľvek veku.
Ešte za mojich mladých čias som bola prvá lastovička medzi rovesníkmi ktorá mala problematickú pleťku. Bolo to ťažké obdobie lebo domáca starostlivosť prakticky neexistovala a riešenie bolo len bolestivé manuálne čistenie ktoré nič nezmenilo, ba naopak a zostala pamiatka a to jazvičky a dosť pošlapané sebavedomie.
Od vtedy sa mnohé zmenilo.
Najviac sa zmenilo to, že akné už dávno nie je výsada pubertiakov ale toto kožné ochorenie nemá vekové či pohlavné limity.
No a zmenilo sa aj to, že my kozmetičky vám neustále pripomíname aká je dôležitá domáca starostlivosť. A čo je dôležité prinášame účinné riešenia.
( Tu by som apelovala milí moji –  kozmetičky, kozmetickí, dermakozmetickí, dermatologickí odborníci. Prosím dôveruje nám viac ako plateným influencerom bez adekvátneho vzdelania 

🙏

 )
Takže domáca starostlivosť, tou vieme ovplyvniť až 60-70 % ako naša pleťka vyzerá. Samozrejme je dôležitá aj strava, zdravie a v neposlednom rade aj sebaláska ktorá zahŕňa od venovanie sa svojmu telu až po pestovanie mysle všetko.
Naše telo, myseľ, telomyseľ je jedno a tak musíme k sebe pristupovať.
Komplexne.
Od bunky, mikróbu, baktérie,  mikrobiómu, tkaniva, kože,  jedla, kozmetiky….
No a komplexná starostlivosť začína áno – správnym a dokonalým čistením pleti.
ALE poďme trošku hlbšie, čo poviete.
MIKROBIOM
Zdravý mikrobióm našej kože dokáže odolávať útokom patogénov ktoré vytvárajú zápalové procesy v pokožke.
Ak máme zdravý, funkčný mikrobióm tie dobré rôznorodé mikróby v našej pleti zabezpečujú aby fungovalo V a NA našej pokožke všetko tak ako má.
Ale ak z akéhokoľvek dôvodu (viď popísané vyžšie) sú tie dobré mikróby potlačené tými zlými mikróbmi ktoré naopak vytvárajú na pleti premnoženie baktérií a tým zápal –  olalaa problém je na svete. ( a niekedy môžme čistiť a čistiť a nič )
A toto je ten základ na ktorom treba starať dať do poriadku náš kožný mikrobióm. A ten, správnu funkciu našej kože nám pomôže dosiahnuť správne zvolená profesionálna a domáca starostlivosť.