Chemický peeling

Je veľmi starou a vysoko účinnou metódou starostlivosti o pleť pomocou slabých až stredne silných organických kyselín.

Prvé poznatky o tejto špeciálnej kúre získali už Egypťania. Dnes sa používajú ovocné kyseliny (väčšinou organické kyseliny typu AHA a BHA).

AHA a BHA kyseliny podĺa ich % zloženia a ph v rôznej miere podráždia pleť čo vyvolá zápal pleti Čo je ale podstatné po štádiu podráždenia, zápalu nasleduje hojenie.

Nové bunky vznikajúce pri hojení, nahrádzajú bunky poškodené, ktoré pred peelingom vykazovali ESTETICKÝ DEFEKT. Čo má za následok výrazné zlepšenie stavu pleti v skoro všetkých oblastiach ako zjemnenie vrások, jazvičiek po akné, zosvetlenie pleti, hydratácia pleti, pružnosť, pevnosť pleti…

AHA peeling je hraničným zákrokom na hranici kozmetického ošetrenia a lekárskej starostlivosti. Výsledok ošetrenia býva veľmi uspokojivý za predpokladu profesionálneho výkonu a vášho zodpovedného prístupu pred, počas a po vykonanom AHA peelingu.

Aké sú najčastejšie dôvody použitia AHA a BHA peelingu:

  • poškodenie kože po nadmernom slnení s tvorbou vrások a nadmerným rohovatením
  • akné typu I a II s pustulami a komedónmi a trudovitá pleť
  • zmeny a posuny pigmentu (pehy, hypo a hyperpigmentácie po zápale alebo po opaľovaní)
    starnutie pleti

Chemický peeling AHA a BHA je bezpečnou lekársko-kozmetickou metódou, ktorá predstavuje hraničné ošetrenie medzi kozmetikou a liečivom.

Kúru chemického peelingu si musíme starostlivo naplánovať lebo veľmi dôležitá v tejto kúre je domáca starostlivosť pred, počas a po kúre.

Táto kúra je sezónna, môžeme ju vykonávať len od neskorej jesene po skorú jar.

Odporúčaná kúra je najmenej 5 ošetrení s odstupom 7 až 10 dní.

Jedno ošetrenie trvá cca 20min a stojí 49 €