PRÍSTROJOVÁ KOZMETIKA

Chemický peeling

Je veľmi starou a vysoko účinnou metódou starostlivosti o pleť pomocou slabých až stredne silných organických kyselín.

Prvé poznatky o tejto špeciálnej kúre získali už Egypťania. Dnes sa používajú ovocné kyseliny (väčšinou organické kyseliny typu AHA a BHA).

AHA a BHA kyseliny podĺa ich % zloženia a ph v rôznej miere podráždia pleť čo vyvolá zápal pleti Čo je ale podstatné po štádiu podráždenia, zápalu nasleduje hojenie.

Nové bunky vznikajúce pri hojení, nahrádzajú bunky poškodené, ktoré pred peelingom vykazovali ESTETICKÝ DEFEKT. Čo má za následok výrazné zlepšenie stavu pleti v skoro všetkých oblastiach ako zjemnenie vrások, jazvičiek po akné, zosvetlenie pleti, hydratácia pleti, pružnosť, pevnosť pleti…

AHA peeling je hraničným zákrokom na hranici kozmetického ošetrenia a lekárskej starostlivosti. Výsledok ošetrenia býva veľmi uspokojivý za predpokladu profesionálneho výkonu a vášho zodpovedného prístupu pred, počas a po vykonanom AHA peelingu.

Aké sú najčastejšie dôvody použitia AHA a BHA peelingu:

  • poškodenie kože po nadmernom slnení s tvorbou vrások a nadmerným rohovatením
  • akné typu I a II s pustulami a komedónmi a trudovitá pleť
  • zmeny a posuny pigmentu (pehy, hypo a hyperpigmentácie po zápale alebo po opaľovaní)
    starnutie pleti

Chemický peeling AHA a BHA je bezpečnou lekársko-kozmetickou metódou, ktorá predstavuje hraničné ošetrenie medzi kozmetikou a liečivom.

Kúru chemického peelingu si musíme starostlivo naplánovať lebo veľmi dôležitá v tejto kúre je domáca starostlivosť pred, počas a po kúre.

Táto kúra je sezónna, môžeme ju vykonávať len od neskorej jesene po skorú jar.

 Odporúčaná kúra je 5 ošetrení s odstupom 7 až 10 dní.

Jedno ošetrenie trvá cca 20min a stojí 50 eur.

MEZOTERAPIA  –  NANO NEEDLING

Mezoterapia, či nano needling je jedno a to isté ošetrenie, ktoré je veľmi regeneračné, liftingové a ponúka širokú škálu liečby nedokonalostí pleti.

Mezoterapia s DERMAPENOM je veľmi účinné ošetrenie, lebo mikro ihličky DERMAPENU prenikajú do pokožky nastaviteľne do hĺbky od 0,25 až po 2,2mm ⚜
Mikro-ihličkové pero používa jednorázové, sterilné nádstavce s titánovými mikro – ihličkami.
Pero vibráciou vykonáva jemné vpichy pri rýchlosti až 9500 vpichov za minútu. Ošetrenie s dermapenom je účinné ako ošetrenie frakčnými lasermi či IPL terapiou.
Výhodou DERMAPENU je tiež stimulácia dermisu, minimalizácia rizika infekcie, kratší čas ošetrenia a hlavne kratší čas hojenia.

Vpravením séra do horných vrstiev dermis je koža lepšie schopná absorbovať výživu.
Účinné látky sa pomocou osmózy a difúzie dostanú cez bunkovú stenu dovnútra bunky  a okamžite začnú proces obnovy a rejuvenizácie.

Mezoterapia je technika, ktorá sa používa na liečbu pleťky – jazvy, depigmentácie a hlavne na spomalenie procesu starnutia pomocou opakovaných aplikácií  obsahujúcich prírodné účinné látky.
Mezoterapia je metóda, pri ktorej sa do pokožky aplikuje kyselina hyalurónová a vitamíny,  ktoré zlepšujú elasticitu pokožky, vypínajú povädnuté časti tváre, rozjasňujú pleť a spevňujú pokožku.
Výsledky mezoterapie sú viditeľné už po prvej aplikácií.
Ihneď po procedúre je pleť červená, môže mať aj mierny opuch. Do pár dní sa však začervenanie stratí.

Hoci zlepšenie pleti je možné vidieť okamžite po prvej procedúre, výsledok tejto terapie je kumulatívny. Keďže produkcia kolagénu je stimulovaná v hlbších vrstvách pokožky, najlepší efekt je viditeľný  za 4 – 6 týždňov, odporúčajú sa minimálne tri ošetrenia, každé po 2 týždňoch a efekt pretrváva 6 – 8 mesiacov.

Ošetrenie stojí 99eur a trvá cca 1,5h

RÁDIOFREKVENCIA – NEINVAZÍVNY LIFTING

Rádiofrekvencia sa v estetickej medicíne využíva už mnoho rokov. Rádiofrekvenčná vlna preniká do pokožky, približne 15 – 20 mm do tkaniva, kde zvyšuje teplotu a zahrieva bunky až na 48 ºC. Počas ošetrenia sú molekuly polarizované pod vplyvom magnetického poľa, ich energetická hladina narastá čo zvyšuje pohyb a vibráciu častíc. Teplo tiež zvyšuje priepustnosť bunkových membrán čo zvyšuje vstrebávanie účinných látok používaných pri ošetrení. Zvýšená teplota stimuluje metabolizmus buniek a podporuje tvorbu kolagénu, elastínu čo má za následok ich zmrštenie čo vedie k okamžitému vypnutiu pokožky a stimulácii tvorby nových kolagénových a elastínových vláken.
V rádiofrekvenčnom ošetrení ide vždy o lifting, ale pri správne zvolených sérach používaných pri ošetrení je výborný spolubojovník aj pri pigmentových škvrnách, farebnom zjednotení pokožky, ale aj pri problematickej pleti, akné.
Po ošetrení sa môže vyskytnúť lokálne začervenanie, pri vysokej intenzite aj mierny opuch ktorý do 48h pominie. Ak nie, treba kontaktovať salón.
Viditeľné zmeny sa objavujú už po prvom ošetrení. Avšak, pre dosiahnutie požadovaného, dlhodobého efektu je potrebné ošetrenia v pravidelných intervaloch 7 až 10 dní opakovať. Počet rádiofrekvenčných ošetrení závisí od veku klienta a štruktúry tkaniva. Na tvár a dekolt sa odporúča minimálne 8 ošetrení. S kombináciou IPL ošetrenia sú výsledky veľkolepé. Doporučujem tiež domáce používanie profesionálnej kozmetiky ktorú vám odporučím.
Trvalosť výsledku závisí od štruktúry tkanív, ošetrovanej oblasti, veku klienta, metabolizmu, ale aj od životosprávy, pitného režimu a celkového životného štýlu.

Kontraindikácie:
• srdcové ochorenia
• kardiostimulátor
• poruchy zrážanlivosti krvi
• tehotenstvo a kojenie
• ochorenia spojivových tkanív a nervovo-svalové ochorenia (epilepsia)
• kovové protézy a piercing v ošetrovanej oblasti
• miesta s névami (materskými znamienkami)
• botulotoxín (menej ako 1 mesiac od aplikácie)
• akútne infekčné procesy, zápaly, poranenia a alergie

CenNík

ÚkonCena
Tvár a krk ako kúra (teraz letná akcia do konca septembra 59,-)79,-
Tvár a krk ako súčasť ošetrenia 30,-
Tvár a krk a dekolt ako kúra (teraz letná akcia do konca septembra 79,-)99,-
Tvár a krk a dekolt ako súčasť ošetrenia 80,-

Ošetrenie v sebe zahŕňa povrchové čistenie pleti, rádiofrekvenciu, použité séra, masku a záverečný krém.