MASKY

Pleťové masky sú neoddeliteľnou súčasťou kozmetického ošetrenia. Kvalitná maska so správnymi účinnými látkami vie s pleťou klienta urobiť hotové zázraky. Pri návšteve kozmetického salónu zverte výber vhodnej pleťovej masky na vašu kozmetičku, ktorá sa pravidelne vzdeláva. Ja
vám dnes ale ponúknem zopár rád ako si dopriať krásu a relax doma, lebo domáca starostlivosť je tiež rovnako dôležitá.

Už v staroveku nemala kozmetika a pleťové masky len úlohu skrášľovať, ale aj liečiť, nakloniť si bohov, odohnať zlých duchov a pomáhať človeku v jeho každodennom živote.
V starých čínskych a egyptských civilizáciách vedeli, že niektoré suroviny, ktoré sa bežne užívajú vnútorne, môžu mať blahodárny účinok aj na našu vonkajšiu stránku. V Egypte nedali dopustiť na olivový olej do ktorého pridávali ovocie či bylinky a rozotierali si ho na pleť. Obľúbené boli aj pštrosie vajcia. Pramene uvádzajú, že samotná kráľovná Kleopatra podporovala krásu svojej pleti práve pleťovými maskami, ktoré si svoju obľubu udržujú dodnes.

Prví európania si potierali tváre hlinou nielen pre krásu ale tiež aby odpudili dotieravý hmyz.

Keltskí bojovníci sa pred bojom natierali zmesou modrého farbiva z Farbovníka obyčajného. Poukazovali tak na svoju vznešenosť a zároveň sa chránili pred infekciou z drobných poranení, pretože Farbovník má antiseptické účinky.

Takže zas a znova je nám jasné že používanie pleťových masiek je jedným z najstarších a najpopulárnejších spôsobov, ako si udržať pleť jemnú, hladkú, rozžiarenú čo nám prispieva k prevencii pred predčasným starnutím. Masky rozdeľujeme podľa typu pleti pre ktoré sú určené, vhodným výberom si zaistíme spokojnosť s výsledkom.

Na trhu je neskutočne veľa masiek ktoré môžu potešiť, už čiale žiaľ aj potrápiť našu pleť, preto pozor na experimentovanie, ( už som ich videla aj v odevnom reťazci ). Dajte skôr na osobné odporúčanie vašej priateľky, či kozmetičky. Masky nanášate vždy na vyčistenú pleť mliečkom a pleťovou vodou. Nezabúdajte aj na záverečnú bodku po aplikácii masky a tou je vhodný denný alebo nočný krém. Ja osobne odporúčam svojim klientom nanášať masky vždy ráno, nie nie večer, aby výsledok nášho snaženia bol čo najviac ocenený.. ( v noci v posteli si nás okrem našich polovičiek nikto nevšimne  ) A čo je najdôležitejšie, urobte si na to čas. Oddychujte tak sa stane každá maska účinnejšou.

V duchu psychosomatiky platí, že čím viac relax vnímame, tým viac je maska účinnejšia.V duchu psychosomatiky platí, že čím viac relax vnímame, tým viac je maska účinnejšia. Napustite si vaňu, odpočívajte na gauči ale hlavne neupratujte!

Zuski pre vás z lásky k pleti.